1. Kredyt-Forum.pl używa plików cookies. Korzystając z kredyt-forum.pl wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.

Zdolność kredytowa a raty na sprzęt RTV/AGD oraz wynajmowanie mieszkania

Dyskusja w 'Kredyt hipoteczny' rozpoczęta przez użytkownika Piotrakkk, 27 Grudzień 2017.

 1. Piotrakkk

  Piotrakkk New Member

  Dołączył:
  6 Listopad 2015
  Wiadomości:
  7
  Docenione treści:
  0
  Mam taką sytuację, że chciałbym za 6-7 miesięcy wziąć kredy na około 300 000 zł na budowę domu i zakup działki budowlanej (na której ten dom będzie stał). Około 250 000 zł poszłoby na dom, 50 000 zł na działkę.


  Do tej pory nigdy nie brałem niczego na raty. Z tego co słyszałem, to regularne spłacenie rat może podnieść zdolność kredytową, stąd miałbym kilka pytań, czy wzięcie rat na poniższych warunkach może mieć dla banku znacznie:


  1. Czy wzięcie rat (i ich terminowe spłacenie) na sprzęt RTV/AGD na 6 miesięcy (powiedzmy na kwotę 6 000 zł) może podnieść moją zdolność kredytową? Na 6 miesięcy dlatego, że chciałbym właśnie z 6 miesięcy wziąć ten kredy.


  2. Te raty zamierzam wziąć na trzy urządzenia. Czy bank, który będzie mi udzielał kredytu na dom i działkę może bardziej „docenić” (w sensie zwiększenia zdolności kredytowej) jeżeli kupię każdy z tych trzech urządzeń w ramach trzech oddzielnych umów sprzedaży na raty w trzech różnych bankach, niż w ramach jednej umowy w jednym banku?

  3. Czy jeżeli wziąłbym te raty w takim samym banku, w którym chciałbym wziąć kredyt na dom i działkę, to czy bank, który będzie mi udzielał tego kredytu na dom i działkę bardziej to „doceni”, niż gdybym wziął raty w jakimś innym banku?

  4. Do tej pory (drugie półrocze 2017 roku) przez 6 miesięcy wynajmowałem mieszkanie (1430 zł miesięcznie). Co miesiąc regularnie wpłacałem właścicielom za wynajem na ich konto bankowe. Czy bank może to wziąć pod uwagę?
   
  #1
   
 2. sztabka

  sztabka New Member

  Dołączył:
  13 Luty 2018
  Wiadomości:
  23
  Docenione treści:
  0
  Raty to raczej historia kredytowa. Jak będziesz spłacał idealnie, to super. Gorzej jak nie spłacisz jeszcze, to będzie to liczone jako miesięczny koszt, czyli zdolność maleje. A co do wynajmu - jest to do zdolności ważne. Pokazuje ile miesięcznie wydajesz.
   
  #2
Podobne Tematy
Forum Tytuł Data
Kredyt hipoteczny Działalność wykonywana osobiście i prawa autorskie, a zdolność kredytowa 7 Wrzesień 2016
Kredyt konsolidacyjny kredyt konsolidacyjny, nieruchomość, zdolność kredytowa 15 Wrzesień 2015
Kredyt samochodowy Zdolność kredytowa, kredyt samochodowy 11000 zł 25 Kwiecień 2014
Kredyt z dopłatą Zdolność kredytowa w MdM, Kraków, 331 000 zł 25 Kwiecień 2014
Kredytowe forum Czy zaciągniecie kredytu 5 tys mocno ograniczy mi zdolność kredytową na kredyt hipoteczny? 25 Kwiecień 2014
Kredyt dla firmy Zdolność kredytowa. 26 Marzec 2014