1. Kredyt-Forum.pl używa plików cookies. Korzystając z kredyt-forum.pl wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.

Wzór pisma aby bank usunął moje dane w BIK

Dyskusja w 'Kredytowe forum' rozpoczęta przez użytkownika miglancu, 28 Listopad 2013.

 1. miglancu

  miglancu Guest

  Dzieńdobry, przeglądając ostatnio forum znalazłam zapis że podobno dawał ktoś gdzieś link do pisma aby bank usunął dane osobowe (spłacone zobowiązania:), które potem przetwarzane i udostępniane są przez BIK.
  Czytałam ustawe o ochronie danych osobowych i chyba na jej podstawie mogą wnoscić o usuniecię tych danych jeżeli z bankiem nic już mnie nie łączy( nawet jeżeli przy powstawaniu takiego zobowiazania zgoda o ich przetważanie nawet po ustaniu zobowiązania została wyrażona ).
  Bank jako administrator tych danych może wykorzystywać je ale jedynie w celach statystycznych. Bez przekazywania ich innym podmiotom ( BIK czy inne banki ) ponieważ Czytałam również decyzje GIOD i tam jest napisane podobnie , również na podstawie Ust Bankowej bank raczej nie może bez zgody takich danych przetważąć.( ponieważ spłacone zobowiązanie nie mam wpływu np na określenie mojej zdolności kredytowej ) Także sama już nie wiem jak to jest ? Wiadomo interesuje mnie BIK bo z tamtąd chciałabym coś wymazać . Wiem że tez są osoby które podobno to wymazują także pewnie wszystko jest zgodne z prawem. Ale tak naprawde nie wiem jak to jest ? Z góry dziękuje za podpowiedź jak takie pismo napisać.
   
  #1
   
 2. toja

  toja Guest

  Dziękuje za odpowiedź , przypominam sobie że przyszło takie pismo że jeżeli do dnia tego i tego nie wpłace całego zobowiązania to bank będzie przetwarzał moje dane. Wpłate zrobiłam przed podanym terminem więc myśle że jest ok.


  Pozdrawiam
   
  #2
Podobne Tematy
Forum Tytuł Data
BIK Wzór pisma na cofnięcie zgody na przetwarzanie danych przez Bank w BIK 5 Luty 2014
Forum doradców kredytowych Interpretacja pisma z banku 16 Listopad 2018
BIK Interpretacja pisma z banku. 16 Listopad 2018
Pomoc dla zadłużonych Przykładowe pisma do negocjacji z bankami 28 Listopad 2013